شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
بسته
فیلترها

راهنمای خرید هود آشپزخانه

 این را می دانیم آشپزخانه مختص پخت و پز است و در حین پخت، گرما، گریس، رطوبت و دود تولید می شود و با اینکار کابینت ها و دیوار را تحت تاثیر قرار داده رنگ و جرم به آنها می چسبد و از حالت اولیه دیوار و کابینت چیزی باقی نمی ماند. اما یک راه حل برای این مشکل وجود دارد که می تواند آشپزی کردن را لذت بخش‌تر کند. شما می توانید با انتخاب مناسب و نصب هود می توانید این مشکلات را به راحتی برطرف کنید. با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین هود آشپزخانه را برای خود انتخاب نمایید.

هود آشپزخانه در می مارت

راهنمای خرید هود آشپزخانه

قبل از هر چیزی برای انتخاب نمودن هود، قبل از اینکه بخواهید خرید نمایید، باید حتمٱ به سایز، اندازه و نوع نصب توجه نمایید. اندازه هود بایستی حداقل به اندازه اجاق گاز و در بهترین حالت ۳اینچ بزرگتر از اجاق باشد. به طور معمولی می توان طول هود را 60 ، 80 و 90  دانست. این نکته احتمالٱ به دردتان می خورد که؛ قبل از خرید حتما نیازمندی های ارتفاع هود را کمی مطالعه نمایید.

از تصمیمات مهمی که شما در هنگام خرید هود آشپزخانه بایستی بگیرید چگونگی نصب هود می باشد.

در مورد نصب هود می توان گفت که به دو صورت می توان آن را نصب نمود. شما می توانید هود را به صورت خارجی نصب کنید که برای حذف کامل الودگی ها پیشنهاد مناسبی می باشد. اما اگر هود را به صورت داخلی نصب می نمایید این را در نظر داشته باشید که هود در فاصله مناسبی نصب شود که بتواند به طور کامل هوا را به داخل خود جذب نماید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که نصب صحیح هود برای کارایی و عملکرد کلی آن بسیار حائز اهمیت است. برای اینکه بتوانید از صحت عملکرد هود خود اطمینان کامل حاصل کنید هر چند ماه یک بار فیلتر هود را تعویض نمایید.

هود آشپزخانه و انواع هود و هودها

دسته بندی هود ها

هود ها به طور کلی به چهار دسته زیر تقسیم می شوند: 

۱_    هود آشپزخانه زیر کابینتی

این مدل از هود در زیر کابینت ها نصب می شوند.

۲_   هود دیواری (هود شومینه ای)

هود دیواری هم مثل هود زیر کابینتی می باشد ولی با این تفاوت که این مدل به دیوار نصب می شود و ظاهر زیباتری نیز دارد.

۳_  هود جزیره ای

این نوع از هود ها به سقف متصل می شوند. این نوع از هود برای حالتی که شما اجاق گاز جزیره ای نیز دارید بسیار مناسب می باشد.

۴_   هود مخفی

این نوع از هود ها هم به صورت مخفی قرار می گیرند. به این معنی که در داخل کابینت بالای اجاق گاز تعبیه می شوند.

 

نوع مکش هوا در هود آشپزخانه

 مکش هوا در هود ها به دو دسته قابل تقسیم بندی می باشد. ۱_ دارای خروجی هوا ۲_  بدون خروجی هوا تقسیم می شود. خوب است بدانید که کیفیت کارایی هود های دارای خروجی هوا بهتر از هود هایی که خروجی هوا ندارند است. این را هم خاطر نشان کنیم که هود هایی هم که دارای خروجی هوا نیستند از فیلتر زغالی برای جمع آوری بخار و... استفاده می نمایند.

 

خوب است این مورد را بدانید که قدرت یا مکش هوا در هود ها با CFM (فوت مکعب در دقیقه) اندازه گیری می شوند. اگر شما پخت و پز سنگین با بخار یا ... دارید بهتر است  هود با حداقل CFM 350 تهیه نمایید.

 

نکات مهمی که در هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه نمایید : 

_  به دنبال هودی باشید که به طور کامل اجاق گاز شما را بتواند پوشش دهد.

_ هود شما باید 200 متر مکعب بر دقیقه هوا را انتقال دهد. 

_ هودی را انتخاب نمایید که صدای آن ۳یا کمتر باشد.

_ هود آشپزخانه مناسب با فضای خالی به اندازه کافی در زیر آن تهیه نمایید.

_ به فیلتر هودها دقت کنید فلیتر هودهای جدید از جنس آلومینیوم و قابل شستشو با دست و ماشین ظرفشویی هستند اما فیلتر هودهای قدیمی زیرکابینتی از جنس پشم شیشه بوده که قابل شستشو نیست و باید حتمٱ تعویض گردند.

هود آشپزخانه و انواع هودها | می مارت

ویژگی های مهم برای خرید هود

بهتر است هنگام خرید هود آشپزخانه به این نکات توجه کنید تا یک خرید لذت بخش داشته باشید:

۱_ سنسور دار

بعضی از هود ها دارای سنسورهای می باشند که می تواند به طور خودکار با توجه به هوای آشپزخانه شروع به کار کند. این ویژگی فوائد دیگری هم می تواند داشته باشد که بسته به نوع هود متفاوت می باشد.

۲_ کنترل دار

 هود هایی که دارای کنترل می باشند نیز می تواند گزینه مناسبی برای خرید باشد چرا که کار با هود را آسانتر می نماید.

۳_ قدرت موتور

در هنگام خرید هود آشپزخانه حتما به قدرت موتور و همچنین تعداد سرعت موتور بسیار دقت نمایید.

۴_ فیلتر هوای هود

به فیلتر هوا آن دقت نمایید و مناسب ترین را انتخاب کنید. فیلتر آلومینیومی برای جمع آوری روغن و دود و.. استفاده می شود. اگر از این نوع هودها دارید حتما هر ماه بسته به استفاده فیلتر هود خود را در ظرفشویی بشویید اما هود هایی که خروجی هوا ندارند از فیلتر زغالی برای جمع آوری هوا استفاده می کنند که قابل شستشو نیستند و شما باید هر چند ماه یک بار فیلتر جدید جایگزین کنید.

۵_ سطح صدای هود  آشپزخانه

به صدایی که از هود منتشر می شود دقت کنید. در خرید هود آشپزخانه حتما به این نکته دقت کنید که میزان صدا در محدوده 53 تا 63 دسی بل محدوده مناسبی برای صدای هود است.

بهترین هودها با بهترین قیمت ها در  می مارت  برای شما عزیزان محیا شده است. پیشنهاد می کنیم تا حتما سری به محصولات ما، بزنید.

انصراف از نظر
قرعه کشی می مارت